وب سایت های علمی، فرهنگی و پژوهشی

وب سایت های علمی، فرهنگی و پژوهشی (3)

به منظور آموزش علوم به مردم عادی، تقویت باور و اعتماد عمومی به علم، و همگانی کردن علم، گروه طراحی وب Anothervista  آمادگی خود را جهت همکاری با نهاد های پژوهشی و علمی جهت راه اندازی وب سایت اعلام می دارد.

من یک منجم آماتور هستم و معرفی دانش ستاره شناسی و آموزش آنلاین آن یکی از اهداف من برای معرفی دنیای شگفت انگیز آسمان شب به مردم خوب سزمین پر مهرم ایران است.

 

Additional Info

پیشرفت تکنولوژی و تفنن گرایی و ده ها عامل دیگر ، دست به دست هم داده ، محیط زیست را به تباهی و فساد کشانیده است، از طرفی همانگونه که اشاره شد ارزش هر چیز در عالم هستی به شناخت آن است و تا زمانیکه این شناسایی صورت نگرفته و خواص و اثرات آن معلوم نباشد ارزش و اهمیت آن هم واضح نبوده و چگونگی حفظ و حراست آن نیز نامعلوم خواد بود .

از این روی  تصمیم گرفتم به معرفی قسمتی از حیات وحش سزمین ایران (پرندگان ایران) در قالب یک وب سایت بپردازم، این وب سایت در بهمن ماه سال 1386 به طور رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است، باشد که بدین وسیله گام کوچکی در راه شناخت پیرامونمان گذارده باشم.!

 

 

Additional Info

  • Technologies XHTML, CSS, XML, Database, Flash, Ajax & Jquery, PHP, SEO, Forms, Multilingual, Advanced Search
  • Website Type Dynamic

تنوع و فراوانی در میان جانوران کشور به حدی است که می توان ایران را مجموعه ای از پستانداران مناطق اروپایی، افریقایی، آسیایی و پستاندارن خاص ایران نامید. برای مثال پستاندارانی از قبیل شوکا، سیاه گوش، اُشگول و حفار مدیترانه که در شمال و شمال غربی ایران پرکنده اند از عناصر اروپایی هستند. رودک عسل خوار،خارپشت بیابانی و خفاش میوه خوار که در جنوب و جنوب غربی کشور یافت می شوند ازعناصر آفریقایی هستند. خرس سیاه، سنجاب بلوچی، خدنگ و جرد هندی که در شرق و جنوب شرقی کشور پرکندگی دارند از عناصر موجود در شبه قاره هستند. و بالاخره پستاندارانی از قبیل گوزن زرد ایرانی، پازن، گور، سنجاب ایرانی، جرد ایرانی، دوپای فیروز و حشره خور شوش نمونه هایی از پستانداران خاص ایران هستند. در بین پستاندارن ایران حشره خور کوتوله دو گرمی و نهنگ آبی با ۱۳۰ تن به عنوان کوچکترین و بزرگ ترین پستانداران دنیا وجود دارند

Additional Info